دربارۀ ما

  SocioMedia  در تاریخ 21 آذر 1394 در قالب یک کانال تلگرامی، با 20 عضو شروع به کار کرد. در آن زمان، گوشی‌های هوشمند و نرم‌افزارهای پیام‌رسان در آغاز راه قرار داشتند. مخاطبان ایرانی در حال آزمون و تجربۀ نرم‌افزارهای گوناگون بودند؛ از سوی دیگر، نهادهای تصمیم‌گیر دولتی و حکومتی با درنظر داشتن تجربۀ مربوط به «فیس‌بوک»، «توئیتر» و…، می‌کوشیدند با احتیاط و دوراندیشی در مقابل این پدیدۀ جدید واکنش نشان دهند. واکنش «فیلتر کردن» کاملاً پیش‌بینی‌پذیر بود. با فیلتر شدن نرم‌افزارهای پرطرفداری همچون «وایبر»، کوچ ایرانیان به تلگرام اتفاق افتاد. تلگرام  از قابلیت ایجاد کانال برخوردار بود، امری که مورد استقبال جمع کثیری از ایرانیان قرار گرفت و موج‌های جابجایی مخاطبان ایرانی به تلگرام اتفاق افتاد. SocioMedia در چنین برهه‌ای متولّد شد.

رسالت اصلی این کانال انتشار فایل‌های صوتی، تصویری و نوشتاری در حوزۀ علوم‌اجتماعی، به ویژه جامعه‌شناسی بود. انتشار فایل‌هایی که برای نخستین بار از مجرای این کانال منتشر می‌شد، مورد استقبال صاحبان کانال‌های پربازدید و مخاطبان دانشگاهی و فرهیخته قرار گرفت. برگزارکنندگان جلسات و نشست‌ها، و در کنار آنها، مخاطبان عادی کم‌کم SocioMedia را به عنوان رسانۀ منتشرکنندۀ محتوای جامعه‌شناختی به رسمیت شناختند. بدین ترتیب، SocioMedia در پرتو اعتماد و کمک تعداد بسیاری از افراد به شهرتی نسبی دست پیدا کرد و خُردک اعتباری یافت. این اعتماد و اعتبار به ما جسارت بخشید تا دست به مرور و ارزیابی وقایع گذشته بزنیم.

SocioMedia از ابتدا تا امروز، انعکاس صداهای متفاوت در جامعه‌شناسی ایران را مدنظر قرار داده است. از این رو، سعی شده تا گرایش‌های مختلف جامعه‌شناختی در فایل‌های منتشرشده سهمی داشته باشند.

بعد از چهار سال فعّالیّت در تلگرام، اکنون وب‌سایت ما پیشِ روی شماست؛ در این وب‌سایت می‌توانید آخرین‌ بروزرسانی‌ها را در یک نگاه مرور کنید.

راه‌های همکاری با ما متعدد و متفاوتند. می‌توانید از طریق مراجعه به صفحۀ «همکاری با ما» از این موارد مطلع شوید.

نقشه‌ فعّالیّت‌های ما در فضای مجازی